11. kolo
Prva liga FBiH: Goraždu dosuđena tri penala, imali igrača više, nisu pobijedili
Odigrane su četiri utakmice 11. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine.
21.10.2023. u 16:29

Goražde je na stadionu na Midhat Drljević remiziralo protiv banovićke Budućnosti rezultatom 1:1.

Goražde je povelo pogotkom Harisa Konjalića iz penala u 68. minuti.

Bio je to treći jedanaesterac koje je za domaće u ovom meču dosudio arbitar Emir Omerhodžić. Prva dva u prvom poluvremenu je odbranio gostujući golman Anes Mehić. Tim iz Banovića je od 24. minute igrao s igračem manje nakon što je karton crvene boje pokazan Harisu Berbiću.

Ipak. gosti se nisu predavali i u 90. minuti su golom Eldina Trumića poravnali na 1:1 i osvojili veliki bod.

Poslije pet utakmica posta, slast pobjede okusilo je i Bratstvo koje s klupe predvodi Nikola Nikić. Gračanlije su na domaćem terenu rezultatom 3:1 savladale TOŠK iz Tešnja, iako su gosti prvi stigli do prednosti.

Za veliko iznenađenje pobrinuo se Simm Bau koji je kao gost savladao Tomislav u Tomislavgradu sa 5:4. Tomislav je uknjižio tek drugi poraz, a Simm Bau je došao do pete pobjede i petog mjesta na tabeli.

Fudbaleri Radnika su u Hadžićima golovima Nargalića i Jašarevića savladali Zvijezdu Gradačac 2:1. Strijelac za goste bio je Mikić.

Od 18 sati na Bilinom polju igraju Čelik i Sloboda.

U nedjelju se sastaju Stupčanica - Rudar, Mladost - Gradina i Gornji Rahić - Jedinstvo.

Tabelu predvodi Sloboda sa 27 bodova, Goražde ima 21, Stupčanica 20, a Tomislav 19 bodova...