Konferencijska liga
Poraz Budućnosti u Podgorici za kraj evropskog puta
Fudbaleri podgoričke Budućnosti završili su nastup u Evropi za ovo ljeto.
01.08.2023. u 23:35

Budućnost je poražena večeras u Podgorici od Struge 4:3 i tako je s dva poraza završila 3. kolo kvalifikacija za UEFA Konferencijsku ligu, javlja Anadolu.

Ukupno sa 5:3 tim iz Sjeverne Makedonije prošao je dalje, jer je prvi meč slavio s 1:0.

Budućnost je odlično počela večerašnji meč i povela iz prvog prekida.

Đuričković se poslije kornera u sedmom minutu odlično snašao i s peterca petom pogodio.

Četiri minuta kasnije gol za Strugu postigao je Radeski.

Isti igrač je donio preokret gostima, a onda je u posljednjim trenucima prvog dijela zablistao Vasilije Adžić. 17-godišnji fudbaler je perfektnim udarcem iz slobodnog udarca poravnao na 2:2, a tokom meča imao je još nekoliko fenomenalnih poteza.

Jedan od presudnih detalja meča desio se početkom drugog poluvremena. U 53. minutu gužva ispred gola Struge, Vladan Adžić je šutirao, djelovalo je da je lopta prešla gol liniju, ali sudije to nisu vidjele.

Nakon toga još dvije izuzetno loše reakcije odbrane Budućnosti, što su kaznili Ibraimi i Radeski koji je pod Goricom kompletirao het trik.

Uspio je Sekulović u 82. preciznim udarcem da smanji na 3:4, što je bio i konačan rezultat meča.

Drugi crnogorski predstavnik, ekipa Sutjeske, u četvrtak će gostovati u Andori, ekipi Sante Colome. Nikšićani su slavili u prvom meču 2:0.