Plavi pali bez ispaljenog metka: Golčina Kamenara presudila Želji
Ekipa Posušja savladala je Željezničar sa 1:0 i stigla do prve ovosezonske pobjede u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.
19.08.2023. u 22:37

Željezničar nije bio na nivou na kakvom je bio u prošlom kolu protiv Borca, a Posušaci su zasluženo slavili i zaustavili seriju od dva premijerligaška poraza.

Gostima iz Sarajeva presudio je eurogol Karla Kamenara.

Igrala se 25. minuta kada je veznjak Posušja ostao usamljen na vrhu šesnaesterca, namjestio se i efektno zatresao mrežu Plavih.

Izabranici Nermina Bašića u provm dijeli nisu pokazali ništa, pokušao je trener Želje s rokadama od starta drugog poluvremena, ali to u konačnici nije donijelo rezultat.

Danas je do prve pobjede stigla i Zvijezda 09 koja je na svom travnjaku savladala Slogu 1:0.

Sutra su na rasporedu tri meča. Od 19.30 igraju Borac i Igman, pola sata kasnije na rasporedu je susret Zrinjskog i GOŠK-a, a u 21.30 sati hercegovački derbi igraju Velež i Široki Brijeg.