Premier liga
Nastavljena Ahmedhodžićeva agonija, izgubili United i City, slavio Arsenal
Engleski prvak Manchester City doživio je prvi ovosezonski poraz u Premier ligi.
30.09.2023. u 17:58

Tim Pepa Guardiole pao je na gostovanju kod Wolverhamptona (2:1).

Domaćin je poveo autogolom Diasa u 13. minuti, na 1:1 je poravnao Alvarez u 58. minuti, a veliki trijumf Vukovima donio je Hwang Hee-Chan u 66. minuti.

Poražen je i Manchester United. Crveni vragovi su na Old Traffordu izgubili od Crystal Palacea rezultatom 1:0. United nikada u historiji nije imao četiri poraza u prvih sedam kola.

Nastavljena je agonija Sheffield Uniteda i našeg Anela Ahmedhodžića. Sheffield je nakon prošlosedmičnog domaćeg poraza od Newcastlea rezultatom 8:0 danas u Londonu izgubio od West Hama sa 2:0. Bh. reprezentativac igrao je cijeli meč, a njegov tim nakon sedam kola ima šest poraza i remi.

Arsenal je bio ubjedljiv na gostovanju kod Bournemoutha i golovima Sake, Odegaarda, Havertza i Whitea slavio sa 4:0.

City ima 18, Arsenal 17, Liverpool 16 bodova. Redsi imaju priliku zasjesti na vrh eventualnom pobjedom na gostovanju kod Tottenhama.