PLBiH, 10. kolo
Nakon preokreta: Mladost na krilima Amera Hiroša savladala Radnik
Fudbaleri Mladosti savladali su Radnik sa 3:2 u duelu 10. kola Premijer lige BiH.
03.10.2020. u 16:40

Tim iz Doboja kod Kaknja na domaćem terenu slavio je na krilima Amera Hiroša, koji je učestvovao u sva tri gola domaćih - dvostruki strijelac i asistent.

Gosti su zaprijetili već u 2. minuti, kada je Đurić izašao sam ispred golmana Mladosti, ali je Bukvić zaustavio njegov udarac.

Mladost je odgovorila u 21. minuti kada su kombinovali Hiroš i Hadžić, a udarac ovog drugog uspio je odbraniti Kozić. Samo dvije minute kasnije zatresla se mreža Radnika.

Hiroš je maestralnom asistencijom proigrao Hadžića, a ovaj rutinski pogodio za 1:0.

Slavlje domaćih nije dugo trajalo, jer je Mekić nakon pola sata igre vratio stvari na početak pogodivši za 1:1. Ujedno, to je bio i rezultat prvog poluvremena.

Drugi dio susreta bolje je otvorila Mladost, ali bez većih uzbuđenja pred golom Kozića.

A onda su Bijeljinci u 65. minuti stigli do preokreta. Đurić je uposlio Bradonjića, koji je pogodio za 1:2.

Mladost je krenula po izjednačenje do kojeg je stigla u 84. minuti. Duel Motike i Hiroša sudija Antoni Bandić okarakterisao je kao preršaj za najstrožiju kaznu. Hiroš je preuzeo odgovornost i pogodio za 2:2.

A onda u 89. minuti još jedna majstorija Hiroša, koji pogađa za novi preokret i trijumf Mladosti. Hiroš je u sudijskoj nadoknadi dobio i crveni karton.