Na Etihadu se ponovila 2012: Ilkay Gundogan naslijedio Edina Džeku
Manchester City pretplaćen je za drame u završnicama sezone.
22.05.2022. u 19:29

Građani su danas nakon velikog preokreta savladali Aston Villu i stigli do šampionske titule.

Gosti su do 76. minute vodili 2:0, ali su domaći za samo pet minuta stigli do preokreta, pobjede i titule prvaka Engleske. Junak preokreta je rezervista Ilkay Gundogan, koji je postigao dva gola (golove za 1:2 i 2:2 pogledajte OVDJE, a pobjedonosni gol Gundogana možete vidjeti OVDJE).

Mnoge je današnji meč podsjetio na onaj iz 2012. godine u kojoj je ključnu ulogu odigrao naš Edin Džeko.

Tada je City gubio od QPR-a sa 1:2, igrala se sudijska nadoknada i činilo se da je sve gotovo. Merđutim, Džeko je u 92. minuti izjednačio na 2:2, a Kun Aguero je u 94. minuti pogodio za 3:2. Za pobjedu i titulu. Baš kao danas...