Nadigrali Real
Musa loše prošao u madridskoj tučnjavi, Partizan jedan trijumf dijeli od Final Foura Eurolige
Košarkaši Partizana savladali su Madridu ekipu Reala i tako su došli na korak do plasmana na Final Four Eurolige.
27.04.2023. u 23:06

Nakon što su u prvom meču play-offa Eurolige odigranom prije dva dana u Madridu bili bolji rezultatom 89:87, crno-bijeli su slavili i večeras sa 95:80.

Partizan je sjajno otvorio meč i poveo 9:0. Kraljevi su odigrali lošu prvu četvrtinu, koja je pripala timu iz Beograda rezultatom 31:21.

Druga četvrtina također je pripala Partizanu koji je na poluvrijeme otišao sa 14 poena prednosti (51:37).

Partizan je u posljednju dionicu išao sa 13 poena prednosti (75:62), a vodstvo je zadržao do kraja meča i zasluženo slavio.

Treba istaći da je minut i po prije kraja meča došlo do velike tučnjave na terenu. Llul je udario Puntera, ovaj je odmah krenuo na druge, dok su ostali samo doletjeli i nastao je haos. Među onima koji su najgore prošli je naš Džanan Musa, a koji je dobio udarac u lice, nakon čega je bačen i na parket.

Nakon 10-ak minuta vječanja sudije su donijele odluku da se utakmica završi pobjedom Partizana, a da meč nije trajao 40 minuta.

Beograđane je do pobjede predvodio Exum sa 19 poena.

U redovima poraženog tima istakao se Fernandez sa 18 ubačenih koševa.

Bh. reprezentativac Džanan Musa susret je završio sa 13 poena, tri skoka i jednom asistencijom.

Ekipa koja prva dođe do tri pobjede proći će na Final Four koji će biti održan u litvanskom Kaunasu od 19. do 21. maja.

Ova dva tima se ponovo sastaju 2. maja u Beogradu.

Četvrta partija će se igrati 4. maja također u Beogradu, a eventualna odlučujuća peta bi bila odigrana 9. maja u Madridu.