Turska
Može i sa maskom: Dal Varešanović strijelac u pobjedi Rizespora
Rizespor je slavio u 28. kolu turske Super lige protiv Kayserispora sa 3:0, a jedan od golova za domaće postigao je bosanskohercegovački fudbaler Dal Varešanović.
02.03.2024. u 16:23

Rizespor je poveo je 62. minuti golom Jonjoa Shleveyja, a vodstvo na 2:0 povećao je Altin Zeqiri, javlja Anadolu.

Tačku na utakmicu stavio je Dal Varešanović pogotkom u 90. minuti, za pobjedu Rizespora od 3:0 (pogledajte OVDJE).

Poslije 28. kola Rizespor zauzima šesto mjesto s 39 bodova, dok je Kayserispor deseti s 35 bodova.

Lider je ekipa Galatasaraya sa 72 boda, ispred velikog rivala Fenerbahčea koji ima 70.

Varešanović je zbog povrede koju je zadobio u prošlom kolu zaigrao sa maskom, ali ni to mu nije smetalo da nastavi golgetersku seriju.

Zmaj igra sezonu karijere. U svim takmičenjima za Rizespor i Sarajevo odigrao je 30 utakmica sa učinkom od 11 golova i tri asistencije.