Sjajni argentinac
Messi u drugoj utakmici za Inter ispisao historiju
Lionel Messi (36) spektakularno je počeo karijeru u Miamiju. Nakon što je u debiju sjajno iz slobodnjaka zabio za pobjedu 2:1 protiv meksičkog Cruz Azula u Liga kupu, sjajni Argentinac je u drugoj utakmici u istom takmičenju još impresivnije donio pobjedu svom timu.
26.07.2023. u 08:43

Miami je slavio protiv Atlante 4:1, a Messi je zabio prva dva gola i to već do 22. minute. Zatim je asistirao za četvrti.

Atlanta je tako postala tako 100. klub protiv kojeg je Messi pogodio u zvaničnim utakmicama.

Zanimljivo, Messi oba pogotka postigao daleko slabijom, desnom nogom.

Donedavni napadač PSG-a je omogućio i historijske poduhvate i svom novom klubu, u kojem nakon samo dvije utakmice ima tri gola i asistenciju.

Zahvaljujući Messiju, Inter Miami je i prvi put od osnivanja na poluvrijeme otišao s tri gola prednosti.

Također, ovih 4:0 je najviša pobjeda Miamija uz onu 5:1 protiv Cincinnatija u MLS-u.