Bundesliga
Meč za pamćenje u Augsburgu, doprinos dao i Demirović
Preokreti, osam golova, od čega šest u prvom poluvremenu i na kraju remi Augsburga i Borussije Monchengladbach rezuultatom 4:4.
19.08.2023. u 17:32

Meč je to za fudbalske sladokusce na startu njemačke Bundeslige.

Vodili su gosti 2:0 i 3:1, Augsburg se vraćao i na kraju preokrenuo na 4:3. Tri boda su domaći držali do sedmog minuta nadoknade, ali je Gladbach izbjegao poraz pogotkom Cvancare iz penala.

Kapiten Augsburga i reprezentativac Bosne i Hercegovine Ermedin Demirović dao je svoj doprinos fantastičnom meču asistencijom za drugi gol svog tima, a zamijenjen je u 71. minuti.

Pobjedom su sezonu otvorili Bayer Leverkusen koji je slavio protiv Leiziga sa 3:2, Stuttgart je razbio Bochum rezultatom 5:0, Wolfsburg je na domaćem terenu savladao novopečenog bundesligaša Heidenheim 2:0, a Freiburg je slavio gostujuću pobjedu kod Hoffenheima rezultatom 2:1.

Sezona u Bundesligi otvorena je jučerašnjom pobjedom Bayerna kod Werdera sa 4:0.