Liga prvaka
Lewandoski i Osimhen pogađali za remi na Maradoni, sudijska nadoknada kobna za Arsenal
Napoli i Barcelona su remizirali, a Porto je srušio Arsenal. Epilog je to večerašnjih mečeva osmine finala Lige prvaka.
21.02.2024. u 22:55

U Napulju, na stadionu Diego Armando Maradona, Napoli i Barcelona odigrali su meč rezulatom 1:1.

Oba pogotka viđena su u drugih 45 minuta.

Povela je Barcelona u 60. minuti pogotkom Lewandowskog. Poljak je pogodio na asistenciju Pedrija.

Činilo se da Barca drži sve u svojim rukama, ali je u 75. minuti Osimhen iskoristio jednu lošu reakciju Martineza i poravnao rezultat.

Od tog momenta uvukla se nervoza u posljednju liniju gostiju, Katalonci su napravili nekoliko početničkih grešaka i nudili rivalu pobjedu, ali Napolitanci to nisu uspjeli iskoristiti.

U drugom meču odigranom na Dragao stadionu Porto je savladao Arsenal rezultatom 1:0. Jedini gol na meču viđen je u četvrtoj minuti nadoknade, a precizan je bio Galeno.

Liga prvaka nastavlja se 5. marta kada će biti poznati i prvi četvrtfinalisti poslije dvoboja Bayerna i Lazija, odnosno Real Sociedada i PSG-a.