Žuto-plavi vikend
Kako su igrali Zmajevi: Bilbija spasio čast napadača
Savo Milošević, selektor fudbalske A reprezentacije Bosne i Hercegovine, prošle sedmice objavio je spisak igrača na koje će računati u utakmica kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024. godine protiv Luksemburga i Slovačke.
06.11.2023. u 18:27

Selektor Zmajeva je uputio 28 poziva, a neki su već "otpali" zbog povreda. Naknadno je poziv dobio i Nermin Zolotić.

Od svih igrača sa spiska pogodak je postigao samo Nemanja Bilbija, koji je spasio čast napadača.

Nikola Vasilj (S. Pauli): Na gostovanju kod Elversberga njegov tim slavio je sa 2:0, a naš golman branio je cijeli susret. Prema dostupnim podacima u

Kenan Pirić (AEK Larnaca): Branio cijeli susret u teškom porazu od APOEL-a (0:3). Uprkos teškom porazu, nije kriv za golove, a imao je nekoliko intervencija.

Hidajet Hankić (Botev Plovdiv): U remiju protiv Lokomotiv Plovdiva (0:0) nije imao posla.

Adrian Leon Barišić (Basel): Zbog povrede nije igrao u pobjedi protiv Yverdona.

Nermin Zolotić (Casa Pia): Odigrao 90 minuta u gostujućem porazu od Vizela (0:1).

Adnan Kovačević (Rakow): Nije bio u kadru u domaćoj pobjedi protiv Zaglebie - 5:0.

Sead Kolašinac (Atalanta): Igrao do 55. minute u domaćem porazu od Intera - 1:2. U 35. minuti dobio žuti karton.

Amar Dedić (Salzburg): Sjedio na klupi u gostujućoj pobjedi (2:0) protiv Tirola.

Jusuf Gazibegović (Sturm): Odigrao cijeli meč u porazu na gostovanju kod LASK-a (1:3).

Dennis Hadžikadunić (HSV): Igrao 90 minuta u trijumfu protiv Magdeburga (2:0).

Renato Gojković (Orenburg): Nije bio u kadru za utakmicu protiv Rostova (1:1).

Nihad Mujakić (Ankaraguču): Njegov tim odigrao je 3:3 na gostovanju kod Bašakšehira, a novopečeni Zmaj igrao cijeli meč.

Amir Hadžiahmetović (Bešiktaš): Zbog crvenog karton u prošlom kolu, nije konkurisao za duel protiv Antalyaspora u kojem je njegov tim izgubio 2:3.

Amar Rahmanović (Krylya Sovetov): Igrao do 64. minute u porazu na gostovanju kod Krasnodara. Igrao je poziciju lažne devetke.

Haris Hajradinović (Kasimpaša): U porazu na gostovanju kod Galatasarayja (1:2), sa kapitenskom trakom oko ruke, odigrao je cijeli meč.

Almedin Ziljkić (Sarajevo): Kapiten Bordo tim derbi protiv Borca okončao je u 60. minuti, a umjesto njega ušao je Čataković. Navijači Sarajeva nisu zadovoljni njegovim igrama, pa su ga sa terena ispratili zvižducima.

Gojko Cimirot (Al-Fayha): U goleadi na gostovanju kod Al-Taia (3:3) odigrao je cijeli susret.

Miroslav Stevanović (Servette): Dobio crveni karton na gostovanju kod Zuricha. Njegov tim slavio pobjedu rezultatom 2:0.

Miralem Pjanić (Al Sharjah): Nije bio u sastavu na gostovanju kod Al-Jazire (1:1).

Ivan Bašić (Orenburg): U domaćem remiju protiv Rostova (1:1) u igru ušao u 79. minuti.

Benjamin Tahirović (Ajax): Nije igrao u pobjedu Kopljanika protiv Heerenveena.

Rade Krunić (Milan): Zbog povrede je terenu proveo samo prvo poluvrijeme. U 19. minuti zaradio žuti karton.

Edin Džeko (Fenerbahče): Igrao 79 minuta u domaćem porazu od Trabzona (2:3). Ovo je prvi poraz Fenerbahčea u sezoni nakon 19 uzastopnih pobjeda u svim takmičenjima.

Ermedin Demirović (Augsburg): U gostujućem remiju protiv Kelna (1:1) igrao cijeli susret. U 39. minuti dobio žuti karton.

Said Hamulić (Vitesse): Odigrao prvo poluvrijeme u teškom porazu kod G.A. Eaglesa (1:5). Požutio u 19. minuti.

Haris Tabaković (Hertha): Novopečeni reprezentativac BiH prekinuo golgetersku seriju na gostovanju kod Hanse Rostock. Igrao cijeli meč.

Smail Prevljak (Hertha): Ušao u 51. minuti u remiju protiv Hanse - 0:0. Pet minuta nakon ulaska dobio je žuti karton.

Nemanja Bilbija (Zrinjski): Postigao gol i upisao asistenciju u trijumfu Mostaraca protiv Tuzla Cityja - 3:1. Mrežu Tuzlaka zatresao je sa bijele tačke u 33. minuti, a u 77. minuti asistzirao je Prskalu koji je pogodio za 3:1. Igru je napustio u prvoj minuti sudijske nadoknade.