La Liga
Joselu vratio Real Madrid na vrh tabele
Fudbaleri Real Madrida ponovo su lideri španskog prvenstva.
01.02.2024. u 22:52

Kraljevski klub je u zaostalom meču 20. kola La Lige u gostima pobijedio Getafe rezultatom 2:0.

Real je prvu veliku imao u 9. minuti preko Joselua, ali je prečka bila saveznik domaćeg tima.

Tri minute kasnije Vinicius je kreirao novu priliku za Kraljeve, ali je golman Getafea sjajno odbranio.

Igrala se 14. minuta kada je Real došao do vodstva. Vasque je lijepo centirao u šesnaesterac, lopta je došla do Joselua koji pogađa za veliku radost gostujućeg tima.

Getafe je do izjednačenja mogao u 52. minuti. Greenwod je došao do šesnaesterca, sjajno šutirao ali stativa je spasila Real.

Kazna za veliki promašaj domaćih stigla je četiri minut kasnije. Joselu je prošao kroz odbranu nakon sjajnog pasa i savladao golmana Getafea za 2:0.

Valverde i Vinicus su potom pokušavali, ali na golu domaćih se istakao Soria.

Getafe je dobru priliku imao u 73. minuti. Mayoral je šutirao, ali je stativa ponovo bila saveznik Reala.

Greenwod se u 79. minuti ponovo našao u šansi, ali je njegov udarac otišao malo pored desne stative.

Real je ovom pobjedom preskočio Gironu i sa 57 bodova ponovo zasjeo na lidersku poziciju.

Girona, koja je ove sezone najprijatnije iznenađenje, ima dva boda manje od Kraljeva.