Nakon 10. kola
Izgubili Tuzla City i Zrinjski: Nema više neporaženih u Premijer ligi BiH
Fudbaleri Radnika i Širokog Brijega ostvarili su pobjede u susretima 10. kola Premijer lige BiH.
22.09.2021. u 19:50

Bijeljinci su na domaćem terenu bili bolji od favorizovanog Zrinjskog, dok je tim sa Pecare srušio lidera - Tuzla City, nanijevši tako gostima prvi poraz u sezoni.

Nakon današnjih mečeva, više nema neporaženih ekipa u bh. eliti, jer su i Tuzla i Zrinjski potpisali prve kapitulacije.

Meč u Semberiji riješen je u 7. minuti kada je Bojan Batar na asistenciju Đurića matirao golmana Zrinjskog. Mostarci su u nastavku meča napadali, ali nisu uspjeli da spase bod(ove).

Sjajan meč gledali smo na Pecari.

Tuzlaci su bili aktivniji na otvaranju meča, a veliku priliku propustio je Mišić, kojeg je idealno uposlio Mešinović.
Međutim, gosti su "nestali" za pet minuta. Prvo je Božo Vukoje realizovao jedanaesterac za 1:0, da bi pet minuta kasnije Lukić udvostručio prednost i to na sjajnu asistenciju Mujana.

U 35. minuti Blagaić je mogao riješiti pitanje pobjednika, ali je pogodio stativu. Gosti su to iskoristili i pet minuta kasnije smanjili su na 2:1.

U nastavku meča domaći su prijetili iz kontri, a u dva navrata Lukić je zagrijao dlanove Fejzića. U 86. minuti sudija Petrović propustio je dosuditi kazneni udarac za Široki Brijeg, nakon što je lopta u ruku pogodio Krpića... Do kraja meča rezultat se nije mijenjao.