Liga prvaka
Immobile doveo Lazio na korak do osmine finala, Shakhtar se izjednačio s Barcom i Portom
Fudbaleri Lazia u petom kolu grupne faze Lige prvaka u Rimu su savladali Celtic i ostavili škotskog predstavnika bez šansi da proljeće dočeka u Evropi.
28.11.2023. u 20:40

Lazio je u duelu grupe E slavio sa 2:0. Oba pogotka postigao je Ciro Immobile. Prvi u 82., a drugi u 85. minuti meča.

Italijanski predstavnik sada je lider grupe sa 10 bodova i ima priliku da kolo prije kraja osigura plasman u osminu finala. To će se dogoditi ako Atletico Madrid večeras u Rotterdamu pobijedi Feyenoord.

U meču grupe H Shakhtar je stigao do treće pobjede. Ukrajinski prvak je u Hamburgu nadigrao belgijski Antwerpen sa 1:0. Gol odluke postigao je Matviienko u 12. minuti.

Shakhtar nakon pet kola ima devet bodova, koliko i Barcelona i Porto uz meč manje. Antwerpen i dalje nema bodova na kontu i ostao je bez šansi da se u posljednjem kolu bori za treće mjesto u grupi.