Nesvakidašnje
I to je moguće: Saigrač bh. reprezentativca skrivio penal iako nije bio na terenu
Eberwein, koji se zagrijavao iza gol-aut linie zaustavio je loptu koja još uvijek nije napustila teren, što je sudiji bilo dovoljno da pokaže na bijelu tačku
25.10.2019. u 22:17

Kiel je u meču 11. kola 2. Bundeslige s 2:1 savladao Bochum, a nevjerovatna scena obilježila je ovaj susret.

Naime, igrač domaćeg sastava Michael Eberwein skrivio je penal, iako uopće nije bio na terenu.

Prilikom napada gostiju iz Bochuma u 37. minuti u prilici je bio napadač Ganvoula, no njegov je udarac otišao pored gola Kiela. No, Eberwein, koji se zagrijavao iza gol-aut linie zaustavio je loptu koja još uvijek nije napustila teren, što je sudiji bilo dovoljno da pokaže na bijelu tačku.

Osim što je glavni sudija dosudio najstrožiju kaznu, pokazao je i Eberweinu žuti karton.

Iako je Ganvoula realizovao penal za izjednačenje, domaći tim je ipak uspio doći do pobjede.

Serra, koji je u trećoj minuti sudijske nadoknade promašio penal za Kiel, pogodio je u 52. za konačnih 2:1.

Bh. reprezentativac Darko Todorović pobjedu svog tima pratio je s klupe.

Situaciju kakva se rijetko viđa na fudbalskim terenima pogledajte OVDJE.