Konferencijska liga
Fener odbranio prednost, Džeki 15 minuta, fijasko Dinama u Solunu
Autor: Faktor
14.03.2024. u 20:45
Edin Džeko igrat će sa Fenerbahčeom u četvrtfinalu Konferencijske lige nakon što je turski predstavnik pred svojim navijačima odbranio prednost iz prve utakmice (3:0) protiv belgijskog Royale Union SG-a.
Belgijanci su danas trijumfovali u Istanbulu sa 1:0, ali to je bilo dovoljno samo za častan oproštaj od euroscene.
Jedini pogodak na utakmici postigao je Rasmussen u 68. minuti.
Bh. napadač u igru je ušao u 75. minuti. Rade Krunić propustio je dvoboj zbog žutih kartona.
Edin Džeko i Charles Vanhoutte
Dalje je prošao i grčki PAOK nakon što je u Solunu protiv Dinama nadoknadio dva gola deficita iz prvog meča protiv zagrebačkog Dinama. PAOK je u revanšu slavio sa 5:1 i prošao dalje sa ukupnim rezultatom 5:3.
Grci su smjestili tri lopte u Dinamovu mrežu u prvom poluvremenu. Za 1:0 pogodio je Baba u 27. minuti, u 33. minuti je Sučić postigao autogol za 2:0, a Thomas je u 43. minuti postigao treći pogodak za PAOK.
Dinamo je odlično počeo drugo poluvrijeme, golom Hodže u 49. minuti smanjio zaostatak, imao neke šanse da i drugi put zatrese mrežu, ali...
U 73. minuti PAOK je preko Koulierakisa postigao četvrti gol i povećao prednost na 4:1.
Konačan rezultat postavio je Živković golom iz penala u 88. minuti.
Meč između Fiorentine i Macabbi Haife koji je sudio Irfan Peljto završen je rezultatom 1:1. Dalje je prošao italijanski predstavnik zahvaljujući pobjedi iz prvog meča rezultatom 4:3.