Evropska liga
Dinamo okrenuo Spartu na Jakirovićevom debiju, Zmaj se radovao kod Peteva
Sergej Jakirović pobjedom je započeo mandat na klupi Dinama.
24.08.2023. u 22:02

Prvak Hrvatske večeras je na Maksimiru u prvom susretu play-offa Evropske lige nadigrao prašku Spartu poslije preokreta rezultatom 3:1.

Poveli su Česi pogotkom Krejcija iz penala u 39. minuti, a Špikić je Dinamu donio poravnanje pet minuta poslije.

U 59. minuti Perić je pogodio za preokret, a dvije minute poslije Ivanušec je zabio za konačnih 3:1.

Mladi reprezentativac Bosne i Hercegovine Petar Sučić igrao je od 76 minute, dok se Luka Menalo dolaskom Jakirovića vratio u tim, ali je meč odgledao s klupe.

Ubjedljivu gostujuću pobjedu u play-offu Evorpske lige upisao je Ajax. Tim iz Amsterdama je u Bugarskoj slavio protiv Ludogoretsa koji s klupe prevodi bivši selektor Zmajeva Ivaylo Petev (4:1). Hat-trick za Ajax dao je Kudus (16', 18', 50'), u strijelce se upisao i Brobbey (40'), dok je utješni gol za Ludogorets djelo Verdona iz penala (69'). Benjamin Tahirović igrao je cijeli meč.