Premier liga
City bez Guardiole u neizvjesnoj završnici slavio kod Sheffielda, Ahmedhodžić propustio šokirati Građane
Manchester City osvojio je puni plijen na gostovanju kod novajlije u ligi Sheffield Uniteda rezultatom 2:1.
27.08.2023. u 17:00

Građani su, možda teže nego se očekivalo, bez trenera Pepa Guardiole koji se oporavlja poslije operacije leđa, do punog plijena došli u 88. minuti.

Prvo poluvrijeme završeno je bez golova, iako je City mogao povesti iz penala u 37. minuti kada je stativu pogodio Haaland.

Norvežanin se iskupio u 63. minuti kada je poslije dodavanja Grealisha zatresao mrežu Sheffielda.

Domaći tim poravnao je u 85. minuti preko Boglea, a tri minute poslije Rodri je ponovo doveo City do prednosti.

Samo minut poslije Rodrijevog pogotka u odličnoj šansi našao se Ahmedhodžić. On se ubacio u šesnaesterac Cityja i poslije jednog ubačaja sa strane akrobatskim potezom pokušao zahvatiti loptu, ali nije je uspio zahvatiti na najbolji način, tako da je prilika za poravnanje i prvi bod za Sheffield otišla u nepovrat.

Ahmedhodžić je vodio veliku borbu s Haalandom, kojeg ni u jednom momentu nije štedio. City je nakon tri kola maksimalan, a Sheffield nema bodova.