Evropska liga
Brutalno: Sudija iz BiH nakon divljačkog starta isključio bivšeg kapitena Sarajeva
Dragan Petrović bez oklijevanja Veldinu Muharemoviću pokazao put u svlačionicu
18.07.2019. u 00:03

Fudbaleri gruzijske Chikhure plasirali su se u 2. kolo kvalifikacija za UEFA Evropsku ligu nakon što su i u revanšu savladali Folu iz Luksemburga sa 2:1 (prvi meč riješili u svoju korist sa 2:1).

Ardazishvili je doveo domaće u vodstvo u 25. minuti, a prednost je udvostručio Sardalishvili golom u 73. minuti.

Počasni gol za goste iz Luksemburga postigao je Sinani u 89. minuti sa bijele tačke.

Veldin Muharemović, nekadašnji kapiten FK Sarajevo, koji nosi dres Fole, u 32. minuti dobio je direktan crveni karton nakon brutalnog starta nad jednim fudbalerom Chikhure.

Muharemović je s leđa, divljački, zaustavio jednog domaćeg igrača, a bh. sudija Dragan Petrović bez oklijevanja mu je pokazao put u svlačionicu.