La Liga
Barcelona jedva pobijedila najslabiju ekipu u Španiji
Fudbaleri Barcelone večeras su na Olimpijskom stadionu u Barceloni teškom mukom slomili Almeriju, najlabiju ekipu španskog prvenstva.
20.12.2023. u 20:56

Katalonci su slavili rezultatom 3:2 i vratili se na pobjednički kolosjek poslije dva ligaška meča bez trijumfa.

Povela je Barcelona golom Raphinhe u 33. minuti, a stvari je na početak vratio Leo Baptistao u 41. minuti.

Novo vodstvo Barceloni donio je Roberto u 60. minuti, da bi Gonzales u 71. minuti ponovo izjednačio.

U 83. minuti Barcelona je stigla do pobjede drugim golom Roberta.

Mogla je Almerija šokirati Barcelonu u 87. minuti kada je Iddrisu Baba Mohammed šutirao glavom s pet metara, ali je golman Katalonaca Inaki Pena odlično zaustavio udarac.

Almerija i dalje ne zna za pobjedu ove sezone. Poslije 18 odigranih kola imaju pet remija i 13 poraza.

Barcelona je treća na tabeli sa 38 bodova.

Lider je Girona sa 44 boda, a dva boda manje ima Real Madrid. Girona i Real imaju i utakmicu manje od tima Xavija Hernandeza.