Šta kaže statistika
Apsolutna dominacija Katara protiv Indije: Kako je Igor Štimac izbjegao katastrofu?
Fudbalska reprezentacija Indije, koju vodi hrvatski trener Igor Štimac, poražena je od Katara - 0:1 u meču 7. kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2022, te Azijski kup 2023. godine.
04.06.2021. u 12:52

Dvoboj je odigran u Dohi, a pobjednički pogodak za Katar postigao je Abdel Aziz Hatim u 34. minuti. Indija je od 17. minute imala igrača manje, kad je drugi žuti karton dobio Bheke.

Zanimljivo je pogledati statistiku nakon utakmice. Duel je protekao u apsolutnoj dominaciji Katara koji je imao čak 38 udaraca prema golu protivnika (10 u okvir gola - devet odbrana golmana).

S druge strane Indija je samo jednom zaprijetila, ali ni taj jedan udarac nije išao u okvir gola, pa je golman Saad Al Sheeb praktično bio bez posla.

Katar je imao posjed lopte od 74 posto, omjer kornera je bio 8-0, a Katar je imao 655 nasuprot 234 dodavanja reprezentativaca Indije.