Veliki derbi
Ajaxu i PSV-u po bod, Tahirović zbog bivše zvijezde Liverpoola izgubio mjesto startera
Jedan od najvećih derbija nizozemskog fudbala, onaj između Ajaxa i PSV-a, poznat kao De Topper, okončan je neriješenim rezultatom.
03.02.2024. u 22:08

Dvoboj u Amsterdamu završen je ishodom 1:1, a oba gola postignuta su u prvom poluvremenu.

Poveo je Ajax u 19. minuti pogotkom Berghuisa, a na 1:1 je izjednačio de Jong U 34. minuti.

Benjamin Tahirović u 74. minuti zamijenio je strijelca prvog pogotka Berguisa koji je igru napustio zbog povrede.

Tahirović je u prethodnim mečevima redovno bio starter, ali je protiv PSV-a trener Ajaxa povjerenje ukazao Jordanu Hendersonu, bivšoj zvijezdi Liverpoola. Henderson se ove zime vratio iz Saudijske Arabije u Evropu.

PSV je i dalje ubjedljivo prvi sa 56 bodova na kontu. Slijede Feyenoord sa 43, Twente sa 41 bodom, te Alkmaar i Ajax sa po 35 osvojenih bodova.