Pala Igokea
Prvi put u historiji: Košarkaši Sparsa osvojili Kup "Mirza Delibašić"
Košarkaški Sparsa ispisali su nove stranice klupske historije. Sarajlije su osvojile Kup BiH.
16.02.2020. u 18:40

U finalnom meču takmičenja koje nosi ime po Mirzi Delibašiću, najboljim bh. košarkašom svih vremena, savladali su Igokeu sa 93:85.

Prvo poluvrijeme finalnog susreta ekipa Sparsa i Igokee završeno je vodstvom Sarajlija četiri poena razlike (53:49).

Prva četvrtina pripala je Sarajlijama (31:22), a Igosi su odgovorili u drugom periodu (22:27). Veći dio prvog dijela utakmice protekao je u vodstvu Sparsa, koje je dostizalo i "plus 15" (39:24), ali su se Aleksandrovčani uspjeli vratiti u meč.

Finale je vjerovatno prelomljeno u trećoj četvrtini koja je pripala Sparsima (25:16), koji su u zadnjih deset minuta ušli sa prednošću od 15 poena (80:65).

Igosi su na četiri minute prije kraja stigli na "minus tri" (86:83), ali nisu pogadili dva šuta za tri poena u istom napadu. Sparsi su to kaznili i mirnu utakmicu priveli kraju za veliko slavlje domaćih navijača u dvorani na Grbavici.

Domaće su do trofeja vodili Branislav Đekić i Darrion Strong Moore sa po 18 poena, a Igokei nije pomogao ni fenomenalni Evans Keenan koji je ubacio 26 poena.