Nastavlja se trka
Under i Batshuayi za pobjedu Fenera, Džeko u mini-krizi
Fenerbahče je ostvario tešku, ali vrijednu pobjedu na gostovanju kod Antalyaspora i tako nastavio borbu s Galatasarayem za naslov turskog prvaka.
03.02.2024. u 18:58

Gosti iz Istanbula trijumfovali su rezultatom 2:0. Fener je poveo u prvom poluvremenu. Lijepo je pogodio Cengiz Under u 42. minuti.

Neizvjesno je bilo do samog kraja, a rezervista Batshuayi je u petoj minuti nadoknade riješio pitanje pobjednika.

Od prve minute, s kapitenskom trakom oko ruke, za Fener je igrao Edin Džeko, kao i Rade Krunić. Dijamanta je u 83. minuti zamijenio Batshuayi, a veznjak iz Foče igrao je cijeli meč.

Džeko je ostao na 16 pogodaka. On se nalazi u mini-golgeterskoj krizi s obzirom na to da već pet vezanih prvenstvenih utakmica nije uspio postići gol. Uprkos tome, bh. napadač je i dalje najbolji strijelac prvenstva.

Fenerbahče i Galatasaray na vrhu Superlige imaju po 63 boda, treći je Trabzonspor sa 37 bodova.