Zrinjski lako protiv Čelika, prva gostujuća pobjeda Veleža
Plemići su s uvjerljivih 3:0 savladali Zeničane, dok je Velež u Ugljeviku bilo 1:2 za Velež
22.09.2019. u 18:24

Utakmicama Zrinjski - Čelik (3:0) i Zvijezda 09 - Velež (1:2) kompeltirano je deveto kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Plemići su s uvjerljivih 3:0 savladali Zeničane. Mostarski tim je poveo u 16. minuti golom Govedarice.

Slavlje domaćih navijača nije se ni smirilo kako treba već je bilo 2:0 za Zrinjski. Rugašević je drugom asistencijom danas uposlio Čurjurić koji lijepim volej-udarcem pogađa mrežu gostiju.

U finišu prvog dijela Rugašević je još jedno odlično uposlio Govedaricu, ali ovaj ne pogađa.

Konačnih 3:0 postavio je Barbarić nakon ubacivanja Čurjurića iz kornera.

U drugom susretu koji je počeo u isto vrijeme Velež je slavio s 1:2 u gostima kod Zvijezde 09. U 59. minuti utakmice golom Vehabovića Rođeni su stigli u vodstvo. Petnaest minuta prije kraja Stjepanović je izjednačio, da bi Brandao pogotkom u 82. minuti gostima donio prvu ovosezonsku pobjedu u gostima.