Bez golova u Semberiji
Željo remizirao u Bijeljini, Radnik u nadoknadi pogodio prečku
U drugoj utakmici današnjeg programa šestog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine Radnik i Željo su podijelili bodove.
22.08.2021. u 20:54

Duel na Gradskom stadionu u Bijeljini završen je najnepopularnijim rezultatom - 0:0.

Ni Radnik, ni Željo nisu ostvarili svoj cilj. Semberci su i dalje bez prvenstvene pobjede, a Željo bez gostujuće, a za Plave je ovo prvi bod u trećem ovosezonskom nastupu van Grbavice.

Nije u Semberiji bio pretjeran broj prilika. Željo je najbolju imao u 16. minuti kada je Juričić šutirao glavom, a Aljkanović lijepom paradom zaustavio njegov pokušaj.

U 60. minuti Mujezinović je oprobao udarac iz slobodnjaka s vrha šesnaesterca, ali Aljkanović je opet bio siguran.

I Radnik je pokušavao iz polukontri i kontri, ali nedostajalo je koncentracije u završnici. U četvrtoj minuti nadoknade Radnik je pogodio prečku.

Željezničar je poslije dugo vremena na gostovanjima imao podršku navijača. Veća grupa navijačke grupe Manijaci davala je poseban gušt ovoj utakmici.

Radnik ima tri boda, koliko i Borac i Posušje, a Željo ima osam bodova na kontu.

Željo u narednom kolu dočekuje Slobodu, a Radnik će na megdan Borcu.