Prijateljski meč
Željo remizirao protiv Radničkog u Kragujevcu
Fudbaleri Željezničara su u sklopu prijateljske utakmice remizirali sa Radničkim u Kragujevcu 1:1.
04.09.2021. u 19:04

Željezničar dobro otvara utakmicu i dva puta opasno prijetio preko Subašića. U 15. minuti Plavi su poveli. Zdunić je sjajno umakao odbrani Radničkog, istrčao po desnoj strani, ubacio, a Petar Bojo loptu smjestio u mrežu.

Domaći uzvraćaju u 32. minuti. Nakon jednog ubačaja, Vištica je odbio loptu na koju natrčava Saša Jovanović i pogađa za 1:1. Do kraja prvog dijela obje ekipe su imale po jednu priliku, ali je na semaforu ostalo 1:1.

U drugom poluvremenu nismo vidjeli mnogo prilika, te je ostalo 1:1. Plavi su ovim susretom okončali mini pripreme u Srbiji, objavio je Željeničar.

Za Željezničar su meč počeli: Bender, Blažević, Kosorić, Vrhovac, Vištica, Crnčević, Mekić, Subašić, Bojo, Mujezinović, Zdunić. Još su igrali: Hrelja, Beća, Bekrić, Drina i Jaganjac.

Početni udarac je izveo Dušan Simić, bivši igrač Želje i Radničkog.

Željezničar narednu utakmicu igra 12. septembra protiv Širokog Brijega. Susret na Pecari počinje u 21 sat.