Premier liga
West Ham u 90. minuti do pobjede nad Chelseajem i važnih bodova u borbi za opstanak
Gradski derbi između West Hama i Chelseaja ponudio je čak pet golova, a uzbudljiv susret pripao je domaćem sastavu koji je golom u 90. minuti stigao do veoma važne pobjede rezultatom 3:2.
01.07.2020. u 23:10

Čekićari su prvi zatresli mrežu Plavaca u 34. minuti, ali je ovaj pogodak poništen poslije reakcije iz VAR sobe.

Dvije minute prije kraja prvog dijela Willian je golom s bijele taček donio vodstvo Chelseaju, ali ga je pogotkom u drugoj minuti sudijske nadoknade prvog dijela anulirao Soucek.

Poslije šest minuta igre u drugom dijelu West Ham je stigao do totalnog preokreta, a poslije druge asistencije Boewna večeras pogodio je Antonio.

Drugim pogotkom Willian je vratio susret u rezultatski egal, no Yarmolenko se golom u 90. minuti donio itekako bitnu pobjedu i tri boda West Hama u borbi za opstanak.