Novi premierligaš
Utakmica vrijedna 200 miliona eura pripala Aston Villi
Nekadašnji prvak Evrope novi je član Premier lige nakon što je danas na Wembleyju s 2:1 porazio Derby County
27.05.2019. u 17:53

Fudbaleri Astone Ville naredne sezone igrat će u elitnom razredu engleskog fudbala nakon što su danas u finalu play-offa na Wembleyju s 2:1 savladali Derby County.

Nekadašnji prvak Evrope poveo je u samom finišu prvog poluvremena. Strijelac vodećeg gola u 44. minuti bio Anwar El-Ghazi poslije asistencije Ahmeda Elmohamadyja.

U nastavku utakmice vrijedne 200 miliona eura viđena su još dva gola. Prvo je John McGinn u 59. minuti udvostručio prednost Ville, da bi ekipa Franka Lamparda devet minuta prije kraja utakmice smanjila ja 2:1 preko Martyna Waghorna.

U zanimljivoj završnici fudbaleri Derbyja su u želji da postignu gol krenuli na sve ili ništa, no rezultat se nije mijenjao, pa će Aston Villa od naredne sezone igrati ponovo u Premier ligi. Prethodno su plasman u elitni rang izborili Norwich i Sheffield United.