Igrač utakmice
Ugledni portal nije imao dileme: Edin Džeko junak večeri
Edin Džeko bio je junak večeri za navijače Intera.
24.11.2021. u 21:34

Nerazzurri su na San Siru savladali Shakhtar sa 2:0 i nakon deset godina zakoračili u nokaut fazu Lige prvaka (večeras će osigurati plasman ako Real ostane neporažen kod Sheriffa).

VEZANI TEKST - Inter 10 godina nije igrao osminu finala LP, a onda je došao Edin Džeko

Dijamant je bio dvostruki strijelac i, logično, proglašen je za igrača utakmice, uprkos činjenici da je u prvom poluvremenu imao nekoliko nestvarnih promašaja.

Kapiten Zmajeva mrežu ukrajinskog tima zatresao je u 61. i 67. minuti i za svoj nastup dobio je ocjenu 8.8.

Osim dva gola, između ostalog, Džeko je imao sedam šuteva, od čega četiri u okvir gola, dobio je četiri od pet zračnih duela, imao je jedno ključno dodavanje i 54 dodira s loptom...

Najbliži Džeko sa ocjenom bio je Ivan Perišić (8.0), dok su najlošiju ocijenjeni Milan Škriniar i Lautaro Martinez koji su dobili 6.8.

Džeko je nakon utakmice proglašen i za igrača utakmice od UEFA-e, te mu je uručeno zvanično priznanje.

Dijamant je večeras ispisao i jedan veliki jubilej u Evropi. Postigao je 50. gol u 112 utakmica u evropskim takmičenjima (po 25 u Ligi prvaka i Evropskoj ligi).