Sve zabilježile kamere
Trener iz Hrvatske uz žestoke psovke brutalno izvrijeđao reprezentativca BiH?
Košarkaši Cedevita Olimpija doživjela su poraz od Budućnosti u meču 17. kola ABA lige.
29.01.2023. u 21:35

Gosti iz Podgorice slavili su sa ubjedljivih 80:58. Gosti su imali prednost tokom svih 40 minuta, a meč je vjerovatno prelomljen u finišu prvog poluvremena kada su gosti otišli na plus devet (26:35).

Jurica Golemac trener Cedevite bio je izuzetno nervozan, a bijes je iskalio na našem reprezentativcu Amaru Alibegoviću, piše Sport1. Hrvatski strateg je uz žestoke psovke izvrijeđao Zmaja, što su zabilježile i kamere.

- Možeš li mi objasnit zašto me j...š? Ko konja me j...š, j..o te ja! Uđeš unutra, šutneš preko ruke, čovjek je s bekom ovdje, j..o te ja glupog - vikao je Golemac gledajući u pravcu bh. reprezentativca.

A upravo je Alibegović bio igrač koji je u posljednjem napadu prije time-outa šutirao preko igrača. Nakon minute odmora Zmaj je ostao na klupi.

Jurica Golemac hrvatski je trener koji je igrao za Zrinjevac, Cibonu, Zadar i brojne klubove širom Evrope, a igrao je za reprezentaciju Sloveniju, gdje gradi i trenersku karijeru.