TOK UTAKMICE/ Sloboda - Velež 1:1
Sloboda i Velež utakmicom na Tušnju kompletirali su 16. kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine.
08.11.2021. u 17:08

Utakmica odigrana u gotovo nemogućim uvjetima, na ivici regularnosti, na blatnjavom travnjaku, završena je rezultatom 1:1. Velež je poveo u 15. minuti golom Brandaa, a Slobodi je bod donio Zličić u petoj minuti nadoknade.

Sloboda: Bukvić, A. Beganović, Ćivić, Jusić, Kurtalić, Predragović, Balić, Maksimović, Osmić, Dž. Beganović, Alić

Velež: Bogdanović, Zvonić, Isić, Ovčina, Hasanović, Vehabović, Salčin, Brandao, Radovac, Džanković, Džanković

Duel se igra s početkom od 18 sati. Fudbalere čekaju teški uvjeti s obzirom na to da je teren natopljen vodom, a Tušanj još od ranije nije u idealnom stanju.

Utakmicu sudi Frano Jelić iz Širokog Brijega. Prvi pomoćnik je Goran Dujak iz Odžaka, a drugi Nebojša Žugić iz Banje Luke. Četvrti arbitar je Danijel Bojo iz Kiseljaka.

Sloboda ima 22 boda i trenutno je šesta na tabeli, a Velež je s 13 bodova na kontu na desetom mjestu.

Tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

____________________

95. minut: GOOOOLL. Sloboda je izjednačila U petoj minuti nadoknade pogodio je rezervista Zličić.

90. minut: Igrat će se četiri minute nadoknade.

88. minut: Velež zatvorio sve prilaze golu, Sloboda bez pravih šansi.

75. minut: Pokušaj Cvijanovića s vrha šesnaesterca odlazi pored gola.

72. minut: Umjesto Predragovića u igri Husejinović.

67. minut: Trostruka izmjena u Veležu. Izašli su Brandao, Zajmović i Salčin, a ušli Cvijanović, Zubanović i Radović.

47. minut: Odmah je Ramić bio u šansi, ali nije uspio zatresti mrežu.

46. minut: Ramić od prve minute nastavka mijenja Alića u ekipi Slobode, a Veselinović ulazi umjesto Ćivića. Kod Veleža je Peco zamijenio Džankovića.

Završeno je prvo poluvrijeme. Sloboda bez udarca u okvir gola. Velež je imao dva pokušaja, a jedan je završio iza leđa golmana Bukvića.

42. minut: Ćivić ruši Vehabovića. Dobio je žuti karton.

38. minut: Zajmović šutira pored gola.

35. minut: Požutio je i trener Veleža Feđa Dudić. Javnu opomenu zaradio je zbog prigovora. U Veležu su nezadovoljni što nije dosuđen prekršaj poslije duela Džankovića i Ćivića.

25. minut: Žuti karton i za Hasanovića, koji je prekinuo kontranapad Slobode.

15. minut: GOOOOOL. Velež vodi. Brandao je strijelac. Asistencija ide na konto Ovčine.

13. minut: Žuti karton za Radovca nakon oštrog starta nad Jusićem.

9. minut: Inicijativa Slobode, Predragović je opasno zaprijetio udarcem sa distance, lopta ide malo iznad gola.

1. minut: Počeo je susret.

17:59 Mala svečanost prije meča. Kapitenu Slobode Amaru Beganoviću uručen je dres s brojem 100, u znak 100 odigranih mečeva u dresu tuzlanskog premijerligaša.