Fudbaleri Sarajeva savladali su Borac u prvom susretu 7. kola Premijer lige BiH.
11.09.2020. u 18:50

Ujedno, to je bio i derbi, a uz meč Široki Brijeg - Željezničar, i najzanimljiviji meč ove dionice, bar kada je u pitanju pogled na tabelu.

Borac na Koševo dolazi kao lider sa bodom prednosti ispred trećeplasiranog Bordo tima, dok drugoplasirani Željo ima bod prednosti ispred četvrtoplasiranog Širokog Brijega.

Vinko Marinović, trener Sarajevo, imao je malih problema pred derbi, jer se golman Vladan Kovačević sa reprezentativnog okupljanja vratio povrijeđen. Ipak, mladi, ali iskusni golman bit će spreman i zaigrat će od prve minute.

Sarajevo će igrati u sastavu: Kovačević, Oremuš, Miličević, Dupovac, Salčin, Sušić, Pejović, Rahmanović, Jukić, Tatar, Ahmetović.

S druge strane, Jagodić je odlučio "promiješati karte", posebno u zadnjoj liniji, pa će za Borac od prve minute zaigrati: Pavlović, Borovčanin, Subić, Jovanović, Milojević, Brtan, Danilović, Zakarić, Ziljkić, Vranješ, Lukić.

Tekstualni prijenos derbija 7. kola mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

____________________________________________________________________________________________________________________________________

Kraj na Koševu.

90. minut: GOOOOOOOOOLLLLL. Tatar je ponovo pogodio za 4:2.

73. minut: GOOOOOOOOOLLLLLL. Majstorski je pogodio Tatar za novo vodstvo Bordo tima.

71. minut: GOOOOOOOOOLLLLLLL. Danilović izjednačio na Koševu.

69. minut: Pavlović sada brani udarac Ahmetovića.

66. minut: Poništen je gol Sarajeva zbog ofsajda, ali je nevjerovatno šta je odbranio Pavlović nakon pokušaja Rahmanovića.

64. minut: Miličević je pokušao iz slobodnjaka, ali lopta odlazi pored gola.

58. minut: Kakav potez Rahmanovića, koji je petom proigrao Jukića, a njegov udarac odbranio je Pavlović.

51. minut: Jukić šutira sa distance, Pavlović brani.

46. minut: Milojević je dobio drugi žuti, odnosno crveni karton. Borac će drugo poluvrijeme imati igrača manje.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme.

Završeno je sjajno prvo poluvrijeme na KOševu. Sarajevo vodi sa 2:1.

41. minut: Nevjerovatno je šta je promašio Pejović, čija dva udarca nisu završila u golu. Prvi put je odbranio Pavlović, a u nastavku akcije veznjak Sarajeva nije bio precizan.

39. minut: GOOOOOOOOLLLLLL. Rahmanović je pogodio za novo vodstvo Bordo tima. Presjekao je aut i matirao Pavlovića.

37. minut: GOOOOOOOOLLLLLL. Ziljkić pogađa za 1:1.

33. minut: Prečka je saveznik Sarajeva. Ziljkić je uposlio Vranješa, a kapiten Borca topovski šutirao iz prve i pogodio okvir gola.

29. minut: Sarajevo se oslobodilo pritiska i sada ide po drugi gol.

21. minut: Novi napad Borca, ali ovaj put Miličević blokira udarac Lukića.

17. minut: Dupovac je izblokirao pokušaj Vranješa.

16. minut: GOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLL! Sarajevo vodi na Koševu autogolom Danilovića. Rahmanović je pokušao dodati do saigrača, Danilović je uklizao i nespretno loptu poslao u svoju mrežu.

15. minut: Na drugoj strani Rahmanović je pokušao atraktivno, no lopta odlazi pored stative.

15. minut: Opet je Zakarić u odličnoj prilici, ali na ubacivanje Danilovića nije najbolje zahvatio loptu.

14. minut: Još jednom je pokušao Tatar, ali ovaj puta lopta odlazi visoko preko gola.

12. minut: Tatar pokušao iz slobodnjaka, ali Pavlović brani.

4. minut: Odgovorio je Rahmanović koji je sa 30-ak metara šutirao pored gola.

3. minut: Velika prilika za Borac. Zakarić sa nekoliko metera promašio nemoguće. Ubacio je Ziljkić, Salčin nije dobro procijenio let lopte, a Zakarić je glavom sa nekoliko metara glavom šutirao preko gola.

1. minut: Počeo je meč na Koševu.

19.58 sati: Minutom šutnje odata je počast Adisu Durakoviću, bivšem sudiji Prve lige BiH, koji je preminuo od koronavirusa.

19.55 sati: Eventualnom pobjedom Sarajevo će preuzeti lidersku poziciju na premijerligaškoj tabeli.

19.50 sati: Vinko Marinović večeras neće moći računati na Besima Šerbečića i Zinedina Mustedanagića, koji nisu među 20 igrača koji konkurišu za meč protiv Banjalučana.

19.45. sati: Dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice Sarajevo - Borac.