Liga nacija
TOK UTAKMICE: Nizozemska - BiH 3:1
Fudbalska A reprezentacija večeras je protiv Nizozemske igrala pretposljednji meč Lige nacija.
15.11.2020. u 17:30

Tekstualni prijenos utakmice Nizozemska - BiH mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

_____________________________________________________________________________________

90. minut: Kraj meča u Amsterdamu.

88. minut: Šehić brani još jedan pokušaj Nizozemaca.

77. minut: Opet je zaprijetio Prevljak, ali šutirao za malo pored gola. Šteta.

69. minut: Pjanić iz slobodnjaka, iz izgledne situacije pogađa živi zid.

63. minut: GOOOOOOLLLLLLL! Rezervista Prevljak smanjuje na 3:1.

55. minut: GOOOOOOOLLLLLL! Zmajevi su razbijeni u Amsterdamu!

54. minut: Višća je snažno šutirao, a Gojak je zakasnio djelić sekunde da loptu skrene u gol.

51. minut: Šehić sjajnom intervencijom opet spašava naš gol.

47. minut: Velika prilika za Nizozemce, ali sada nas spašava golman Šehić koji je zaustavio pokušaj Berghuisa.

46. minut: Počelo je druo poluvrijeme.

45. minut: Kraj prvog poluvremena. Očajno prvo poluvrijeme Zmajeva.

33. minut: Krul zaustavlja udarac Krunića.

27. minut: Sada su sudije spasile BiH. Nizozemci su postigli i treći gol, ali je pomoćni sudija signalizirao ofsajd. Mora se priznati da je Francuz pogriješio. Nekoliko minut ranije isti arbitar je još jednom pogriješio i "presjekao" opasan napad Lala.

23. minutKrul je "presjekao" ubacivanje Hodžića prema Višći.

14. minut: GOOOOOOOLLLL! Stigla je kazna za promašaj. Wijnaldum je opet strijelac.

13. minut: Veliki promašaj Miralema Pjanića! Sjajnu priliku namjestio mu je Gojak, ali veznjak Barce šutira preko gola.

6. minut: GOOOOOOOLLLLL! Wijnaldum pogađa za 1:0. Spavala je odbrana Zmajeva, a to je iskoristio fudbaler Liverpoola.

4. minut: Dobra prilika za BiH. Pjanić šutira pored gola.

3. minut: Nizozemci pogađaju stativu. Šehić je procijenio da će centaršut Wijndala završiti van okvira igrališta, ali je lopta pogodila stativu.

2. minut: Gojak se spetljao u završnici i dobra prilika za BiH odlazi u nepovrat.

1. minut: Počeo je meč u Amsterdamu. Sretno Zmajevi.

17.58 sati: Bajević je morao mijenjati sastav pred početak meča, pa je umjesto Cipetića na desnom beku na teren istrčao Todorović.

17.50 sati: U Amsterdamu pada kiša, ali ej krov Arene zatvoren, pa to neće osjetiti fudbaleri obje reprezentacije.

17.45 sati: Meč na Johan Crujiff Areni u Amsterdamu počinje u 18 sati, a pravdu će dijeliti francuski sudija Francois Letexier.

17.35 sati: Jedini dosadašnji međusobni duel odigran prošlog mjeseca u Zenici završen je bez pobjednika i bez golova - 0:0.

17.30 sati: Dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice koja se od 18 sati igra u Amsterdamu.