Bitka za EURO
TOK UTAKMICE: Finska - Bosna i Hercegovina 2:0
Dvostruki strijelac za Fince bio je Pukki
08.06.2019. u 17:30

Fudbalska A reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u Tampereu od Finske u meču 3. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine.

BiH je nastupila u sastavu: Šehić, Bičakčić, Šunjić, Zukanović, Ćivić, Bešić, Sarić, Cimirot, Duljević, Višća i Džeko.

Utakmicu je sudio Daniel Stefanski iz Poljske.

Tekstualni prijenos sa Tampere stadiona mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

________________________________________________________________________

KRAJ! Finska je slavila 2:0!

77. minut: Velika šansa za Džeku, koji nakon centaršuta Ćivića šutira pored gola.

72. minut: Mogao je Pukki do hat-tricka, ali je Šehić ovaj put zaustavio njegov udarac.

68. minut: GOL! 2:0 vode Finci, a ponovo je strijelac Pukki.

64. minut: Centrirao je Višća, ali niko to nije ispratio, a lopta je otišla pored gola.

61. minut: Zaprijetio je Džeko, ali je njegov udarac izblokiran.

56. minut: GOL! Finska vodi 1:0, strijelac je Pukki!

51. minut: Kakva šansa za BiH! Višća je odigrao povratnu, Džeko je propustio loptu za Duljevića, a ovaj iz izgledne prilike šutirao pored gola. Šteta.

49. minut: Elvis Sarić je dobio žuti karton.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme, sretno Zmajevi!

45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme u Finskoj. Ukratko, ništa-ništa.

43. minut: Selektor Prosinečki nije zadovoljan izdanjem svojih izabranika i bio je bijesan u finišu prvog dijela.

37. minut: Izmjena kod Finske - izašao je Granlund, a ušao  Raitala.

37. minut: Džeko je pokušao glavom nakon centaršuta Bičakčića, ali lopta odlazi pored gola.

28. minut: Još jedna šansa za BiH. Bičakčić je ubacio sa desne strane, a Duljević je šutirao visoko preko gola.

16. minut: Šehić spašava BiH! Skrabb je odlično šutirao, ali je naš golman loptu izbio u korner. Ostaje 0:0.

13. minut: Sada Hradecky otklanja opasnost ispred gola Finske nakon centaršuta Višća.

9. minut: Još jedna greška naše zadnje linije, Finci su pokušali odigrati akciju nakon kornera, ali je centaršut bio prejak i nije bilo opasnosti po naš gol.

7. minut: Ćivić je pogriješio, Pukki šutirao, ali Šehić je bio siguran na golu BiH.

4. minut: BiH je prva zaprijetila. Višća je ubacio sa desne strane, Džeko šutirao u padu, ali  je Toivio izblokirao njegov pokušaj.

1. minut: Utakmica je počela, sretno Zmajevi!

18.00: Minutom šutnje odata je počast Lennartu Johanssonu, bivšem predsjedniku UEFA-e koji je nedavno preminuo.

17.57: U toku je intoniranje himni. U Finskoj "grmi" Jedna si jedina...

17.53: Zmajevi će igrati u tamno plavim dresovima, a Finci u bijelim.

17.50: Čini se da u Finskoj ne vlada veliko interesovanje za ovaj meč, jer tribine su polaprazne desetak minuta prije početka meča.

17.48: BiH i Finska do sada su odigrali samo jedan meč i to prijateljski 2004. godine, kada je naš tim slavio 1:0 golom Zvjezdana Misimovića.

VEZANI TEKST -Odlučio Misimović: Ovako su Zmajevi prije 15 godina srušili "žilave" Fince

17.39: Finska je izuzetno nezgodna reprezentacija, posebno u defanzivi. Finci nisu primili pogodak u sedam posljednjih utakmica na svom terenu, a posljednji poraz kod kuće doživjeli 2017. godine od Ukrajine, a od tada su ubilježili sedam pobjeda i dva remija.

17.31: Zmajevi su stigli na stadion, gdje su ih dočekali i pozdravili mališani iz Finske. Selektor Prosinečki i njegovi izabranici već su "isprobali" teren na stadionu u Tampereu.

17.30 sati: Dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice Finska - BiH.