Fudbalska A reprezentacija Bosne i Hercegovine u Helsinkiju protiv Finske odigrala je prvi meč grupe 3 Lige B UEFA Lige nacija.
04.06.2022. u 16:35

VEZANI TEKST - Pogledajte koji TV programi prenose meč Finska - BiH

Utakmica je završena podjelom bodova, rezultatom 1:1.

Selektor Zmajeva Ivaylo Petev odredio je startnih 11 za ovu utakmicu: Šehić, Gazibegović, Ahmedhodžić, Hadžikadunić, Kolašinac, Prcić, Pjanić, Hadžiahmetović, Krunić, Stevanović, Džeko.

Finska: Hradecky, Alho, Vaisanen, Ivanov, 0'Shaughnessy, Uronen, Nissila, Schuller, Kamara, Lod, Pukki

Tekstualni prijenos možete pratiti na portalu Faktor.ba.

_________________

Kraj u Helsinkiju.

GOOOOOL. BiH je poravnala. Prevljak je strijelac. Džeko je ubacio, lopta je došla do bh. napadača koji je iz peterca zakucao loptu u mrežu.

90. minut: Menalo šutira, brani Hradecky. Četiri minute nadoknade.

90. minut: BiH blizu poraza.

73. minut: Hotić je "požutio" nakon prekršaja nad Pukkijem.

69. minut: Udarac Džeke ide visoko iznad gola.

67. minut: Hotić mijenja Gazibegovića.

58. minut: Najbolja šansa za BiH. Gojak je mogao pogoditi odmah nakon ulaska u igru, a njegov udarc s desetak metara blokira Vaisanen.

56. minut: Krunić i Pjanić su izašli.

55. minut: Menalo i Gojak spremni su da uđu u igru.

49. minut: Šehić je sada udario glavom od stativu, ukazuje mu se pomoć.

46. minut: Nastavljen je meč u Helsinkiju. Odmah u prvom napadu Pukki je imao veliku šansu nakon slabe reakcije odbrane BiH, a ovoga puta finski napadač bio je neprecizan.

Kraj prvog poluvremena. Finska ima minimalnu prednost. BiH je imala blijedih prvih 45 minuta, bez udarca u okvir gola.

45+1: GOOOOL. Pukki je siguran izvođač. Finska vodi.

45. minut: Penal za Finsku. Prcić je igrao rukom., lopta je išla prema golu.

44. minut: U toku je pregled snimka. Glavni sudija konsultuje VAR zbog potencijalnog penala za Finsku.

41. minut: Nissila ruši Krunića na centru, zaradio je žuti karton.

40. minut: Pukki pokušava, Šehić je bio dobro postavljen i odbio loptu u korner.

36. minut: Zaprijetio je Pjanić, Finci su izblokirali pokušaj, a lopta je završila u korneru poslije kojeg je Džeko poslao loptu glavom preko gola.

35. minut: Najbolja akcija Zmajeva. Krunić je dodao Hadžiahmetoviću, ovaj izbacio Kolašinca u prazan prostor, ali završnica "bh. tenka" bila je očajna.  Džeko je bio dobro pozicioniran, ali centaršut Kolašinca otišao je tamo gdje nije bilo nikoga.

15. minut: Zatresla se mreža BiH, ali je gol poništen zbog ofsajda.

14. minut: BiH ima problem s iznošenjem lopte. Sada je Šehić pravo u noge dodao jednom finskom reprezentativcu, a domaći to nisu kaznili.

4. minut: Kolašinac bježi Ivanovu, koji ga ruši i postaje prvi igrač sa javnom opomenom na meču. Priliku da iz slobodnog udarca centrira imao je Pjanić, a Finci su otklonili opasnost i izbacili loptu u korner.

1. minut: Počeo je susret u Helsinkiju.

17:59 U toku je intoniranje himne BiH. S tribina se čuje "Jedina si jedina".

17:55 Igrači će uskoro izaći na travnjak.

17:42 Bosna i Hercegovina i Finska su do sada odigrale pet međusobnih susreta i skor je potpuno izjednačen. Obje selekcije su ostvarile po dva trijumfa, a jedna utakmica je završena neriješenim rezultatom, uz gol razliku 8:8.

17:40 Sa tribina će susret pratiti Hrvoje Barišić, Nemanja Bilbija, Haris Duljević, Amar Dedić i Mateo Sušić, jer mjesta u zapisniku za njih nije bilo.

17:38 Poštovani čitatelji, dobrodošli na tekstualni prijenos meča Lige nacija između Finske i BiH.