TOK UTAKMICA: Željezničar - Tuzla City 2:1, Sloboda - Radnik 3:0, Leotar - Borac 1:1
Prvi meč subotnjeg programa 13. kola Premijer lige BiH u fudbalu od 14 sati u Trebinju su igrali Leotar i Borac (1:1).
16.10.2021. u 13:45

Danas su na rasporedu bila još dva meča i to od 17 sati.

Željezničar je na Grbavici savladao Tuzla City sa 2:1, a Radnik je izgubio na gostovanju kod Slobode na Tušnju - 0:3.

_________________________

90. minut: Kraj i na Grbavici, Željo je slavio sa 2:1.

90. minut: GOOOOOOLLLLLLL! Sloboda je potvrdila pobjedu protiv Bijeljinaca. Dženis Beganović je strijelac. To je i konačan rezultat.

79. minut: Gasal je šutirao, Fejzić izbija loptu u korner. U nastavku akcije Vrhovac šutira preko gola.

69. minut: GOOOOOOOLLLLLL! Maksimović poogađa za 2:0 Slobode protiv Radnika.

65. minut: GOOOOLLLLLLL! Džafić je pogodio za 2:1. Šutirao je sa vrha šesnaesterca i matirao Bendera.

65. minut: Motika je izašao sam pred Bukvića, ali golman Slobode sjajno interveniše i brani njegov pokušaj.

60. minut: GOOOOLLLLL! Sloboda vodi. Eurogol za Tuzlake postigao je Ćivić.

55. minut: Na Tušnju i dalje mreže miruju.

53. minut: Bender je sada pogledom ispratio udarac Džafića, ali lopta ide pored gola. Željo je imao sreće.

51. minut: Sjajna prilika za Tuzla City. Džafić je šutirao po sredini gola, ali golman Želje brani.

46. minut: Počela su druga poluvremena.

17:46 sati: Završena su poluvremena na Grbavici i Tušnju.

45. minut: Opet prijeti Željo, sada je korner. Bojo je šutirao diretkno u gol, ali je Fejzić bio oprezan.

42. minut: GOOOOOLLLLLLLLL! Željo vodi 2:0, Zdunić je strijelac.

35. minut: Opet se Kosorić žali na povredu.

28. minut: Mehanovićev udarac je izblokiran, korner je za Tuzlake.

25. minut: Radnik pogađa prečku na Tušnju. Gosti nisu imali sreće sada.

23. minut: Kakva šansa sa Tuza City, ali udarci Mišića i Mešinovića su izblokirani. Na kraju je Krpić postigao gol, koji je poništen zbog ofsajda. Kosorić i Bojo izblokirali du pokušaje gostujućih fudbalera.

20. minut: Zaprijetili su gosti na Tušnju, ali Ristanović sa 30 metara šutira preko gola.

14. minut: Sloboda prijeti preko Predragovića koji šutira sa vrha kaznenog prostora, ali Aljkanović to brani.

6. minut: Sloboda ima veći posjed lopte, ali nema promjene rezultata na Tušnju.

4. minut: GOOOOOLLLLLLLL! Vrhovac pogađa za vodstvo Željezničara. Golu je prethodio sjajan pokušaj Crnčevića, čiji je udarac odbranio Fejzić. Ipak, nakon kornera nije bilo spasa za golmana gostiju.

2. minut: Mišić je šutirao sa distance, lopta odlazi pored gola. Na povredu se žali Aleksandar Kosorić, kapiten Želje...

1. minut: Počeo je meč Željo - Tuzla City.

16:57 sati: Duel na Grbavici sudit će Sabriaj Topalović, sudija iz Zenice, kojem je zapaljen automobil nakon prekinute utakmice 10. kola PLBiH između Veleža i Borca.

16:52 sati: Sve je spremno za derbi na Grbavici.

90. minut: Kraj u Trebinju, od 17 sati igraju Željezničar - Tuzla City i Sloboda - Radnik.

90. minut: Vukanović brani udarac Lukića.

86. minut: Pritisak Borca, izveli su gosti tri kornera uzastopno, ali promjene rezultata nema.

75. minut: Nastavljen je meč na Policama.

74. minut: Prekid traje već pet minuta, a navijači su gađali pomoćnog sudiju.

71. minut: Perišić je dobio drugi žuti, odnosno crveni karton. Sudija Musić do sada je pokazao osam žutih kartona domaćim igračima!

69. minut: Haos na terenu stadiona Police. Čini se da je došlo i do fizičkog obračuna među igračima, a sa tribina se čuje "lopovi". Haos je nastao nakon što je sudija Musić na sredini terena dosudio sumnjiv prekršaj za goste.

67. minut: Na drugoj strani Zec sa vrha šesnaesterca ne pogađa okvir gola.

64. minut: Vranješ šutira preko gola.

47. minut: GOOOOOLLLLLLL! Borac je izjednačio, Vušurović je strijelac. Stiče se dojam da je strijelac za Borac bio u ofsajdu.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme.

45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme. Sudija Musić svirao je kraj i prije nego što je istekao 45. minut.

44. minut: Velika prilika za Leotar. Nakon prekida šutirao je Aćimović, ali Pavlović brani.

41. minut: Velika gužva u kaznenom prostoru Lotara, ali gosti nisu uspjeli stići do izjednačenja. Domaći su tražili prekršaj, ali im je sudija Musića samo podijelio žute kartone.

28. minut: Opet je pokušao Zakarić, ali Vukanović brani.

24. minut: GOOOOOOLLLLLLLL! Leotar vodi na Policama. Maksimović je strijelac. Nakon "skraćenog kornera", Đurić dobro skače u kaznenom prostoru i spušta loptu do usamljenog Maksimovića, a veznjaku domaćih nije bilo teško da pošalje loptu u mrežu i dovede svoj tim u vodstvo.

22. minut: Zakarić je centrirao iz slobodnjaka, ali golman Leotara bez problema hvata loptu.

21. minut: Ništa - ništa. Na Policama gledamo uspavanku.

6. minut: Zaprijetio je Leotar preko Zeca, ali lopta odlazi preko gola.

1. minut: Počeo je meč na Policama.

13:45 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmica 13. kola PLBiH.