Premier liga

Svrake u sudijskoj nadoknadi prosule pobjedu nad Vukovima

Objavljeno: 11.02.2019. u 22:58

Poslije 26 utakmica Svrake se nalaze na 16. mjestu Premier lige sa 25 osvojenih bodova, dok je Wolverhampton na sedmoj poziciji sa 39 bodova

Nespretna intervencija golmana gostiju rezultirala je izjednačenjem Wolvesa

Fudbaleri Wolverhamptona i Newcastlea podijelili su bodove u večerašnjem susretu 26. kola engleske Premier lige, a više razloga za slavlje imaju domaći koji su do konačnih 1:1 stigli zahvaljujući pogotku iz pete minute sudijske nadoknade.

Nakon što su mreže mirovale u prvih 45 minuta, u nastavku susreta viđena su dva pogotka. Svrake su u vodstvo stigle zahvaljujući golu Isaaca Haydena iz 56. minute. Dobro dodavanje Fabiana Schara, ali i slabo postavljeni Rui Patricio kumovali su vodećem golu ekipe Rafe Beniteza.

Gosti su prednost imali sve do posljednjih trenutaka utakmice. Igrala se sudijska nadoknada i već tada se činilo da će minimalna pobjeda Newcastlea prekinuti seriju od tri vezane pobjede Vukova.

Ipak, Willy Boly je u petoj minuti sudijske nadokande pogodio nakon asistencije Adame Traorea, a golman gostiju Martin Dubravka nije se pretjerano proslavio prilikom intervencije na Traoreov centaršut sa desne strane.

Gosti svakako imaju za čime da žale jer su u džepu već imali tri boda. Ovako se poslije 26 utakmica nalaze na 16. mjestu premierligaške tabele sa 25 osvojenih bodova, dok je Wolverhampton na sedmoj poziciji sa 39 bodova, 11 manje od Chelseaja koji je šesti.