Igrači nepovrijeđeni
Srušila se ograda na meču Eibar - Sevilla, navijači u bolnici
Utakmica je bila prekinuta šest minuta dok se ukazivala pomoć dvojici gostujućih navijača
29.09.2018. u 23:08

Dvije osobe su povrijeđene nakon što se srušila ograda na tribini stadiona Ipurua u Eibaru gdje su bili smješteni gostujući navijači Seville, prenosi Anadolu Agency (AA).

Španski mediji navode da su se, nakon što je Ever Banega, fudbaler Seville, realizovao penal za vodstvo 2:0, navijači gostiju zaletjeli na ogradu, koja je popustila i srušila se. Nekoliko navijača je palo na teren, a dvojica njih su povrijeđeni, zbog čega im je pružena medicinska pomoć.

Utakmica je bila prekinuta šest minuta dok se ukazivala pomoć dvojici navijača Seville. Nijedan igrač gostujućeg tima nije povrijeđen, iako su slavili gol u podnožju tribine.

Utakmica šestog kola španske La Lige završena je pobjedom gostiju rezultatom 3:1. Sevilla je nakon sedam odigranih utakmica druga na tabeli sa 13 bodova, jednim manje od vodeće Barcelone.