Grupa 4
Srbija slavila u Zenici: Prvi poraz Zmajeva na kraju fenomenalnih kvalifikacija
Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Srbije u posljednjem meču grupe 4 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.
14.04.2021. u 19:32

Srbija je u dvorani Husejin Smajlović u Zenici trijumfovala rezultatom 3:1 i sačuvala nade za plasman na Evropsko prvenstvo, dok za bh. tim poraz neće imati utjecaj jer debitantsko učešće na smotri najboljih timova Evrope već odavno je osigurano.

Zanimljivo je da su svi golovi viđeni u prvom poluvremenu. BiH je povela, a Srbija preokrenula.

Marin Sesar je u 12. minuti doveo BiH do prednosti, a Srbija minut kasnije ekspresnim odgovorom preko Rakića stiže do poravnanja.

Pršić je u 14. minuti pogodio za preokret, a Simić nekoliko sekundi poslije lijepim lob-udarcem postigao treći gol za goste.

Bosna i Hercegovina je ranije osigurala učešće na Evropskom prvenstvu, prvo u historiji. Zmajevi imaju pet pobjeda i jedan poraz.

Srbija je zahvaljujući ovoj pobjedi ostvarila drugo mjesto u grupi, ali nije našla mjesto među najboljim drugoplasiranim selekcijama, već će svoju šansu tražiti kroz baraž.

Evropsko prvenstvo igra se u Nizozemskoj od 9. januara do 6. februara 2022. godine.