Spektakl u Dortmundu: Milioneri nakon preokreta savladali Bayern
U meču punom preokreta Borussija je slavili sa 3:2, iako je dva puta gubila
10.11.2018. u 20:27

Spektakl u Dortmundu. Ove riječi dovoljne su da opišu veliki bundesligaški derbi između Borussije Dortmund i Bayerna.

U meču punom preokreta Milioneri su slavili sa 3:2, iako su dva puta gubili.

Bavarci su poveli u 26. minuti golom Lewadowskog, što je bio rezultat prvog poluvremena. No, u nastavku je uslijedio spektakl.

Reus je u 49. minuti izjednačio, a četiri minite kasnije Lewadowski je drugim golom osigurao novu prednost Bayernu.

Odgovorio je Reus i svojim drugim golom vratio je stvari na početak. U 67. minuti pogodio je za 2:2, a sedam minuta kasnije ponovo su se radovali domaći navijači.

Alcacar je pogodio za 3:2 i veliku pobjedu Borussije, koja sada ima 27 bodova – sedam više od Bayerna i četiri od drugoplasirane Borussije M'Gladbach.

Rezultati by SofaScore

Treba napomenuti da je Lewandowski u 95. minuti još jednom zatresao mrežu Milionera, ali je gol poništen, jer je poljski napadač bio u ofsajdu.