Svjetsko prvenstvo
Spektakl: Španija se vratila iz "mrtvih" i nakon dva produžetka izbacila Norvešku
Rukometna reprezentacija Španije nakon velike drame plasirala se u polufinale Svjetskog prvenstva u Švedskoj i Poljskoj.
25.01.2023. u 20:10

Furija je slavila nakon dva produžetka sa 35:34, a u Gdanjsku smo svjedočili velikoj drami u tri čina.

Norveška je bila pred vratima polufinala nakon osnovnog dijela meča. Na 20 sekundi do kraja imali su gol prednosti, igrača više i napad. No, bili su pasivni, oduzeta im je lopta, a Dujshebaev je pogodio za 25:25 i produžetak.

U dodatnih deset minuta (dva puta po pet) Španci su bili bliže pobjedi. U 70. minuti Imali su gol prednosti (29:28) i napad za potvrdu plasmana dalje.

VEZANI TEKST - Danska pregazila Mađarsku, drama u derbiju Norveška - Španija

Međutim, nisu uspjeli realizovati napad, a Norvežani su pogodili za 29:29. Furija je imala deset sekundi za pobjedu, ali nije uspjela postići gol, pa se otišlo i u drugi produžetak.

Ipak, u dodatnih deset minuta Španija je imala više koncentracije i slavila je sa 35:34. Norvežani su imali napad za penale, ali je Perez de Vargas odbranio šut sa krila i to je značilo početak slavlja.

Dujshebaev je sa osam golova bio najefikasniji kod Furije, dok je kod Norveške najefikasniji bio Bjornsen.

Španija će u petak u polufinalu igrati protiv Danske, koja je u prvom četvrtfinalu deklasirala Mađarsku sa 40:23.