ABA 2 liga
Sparsi poraženi od Zlatibora u prvom meču play-offa za regionalnu košarkašku elitu
Košarkaši Sparsa poraženi su u prvom susretu četvrtfinala play-offa ABA 2 lige od Zlatibora rezultatom 82:79.
19.04.2021. u 17:54

Poslije dosta efikasne prve četvrtine košarkaški sarajevskog sastava imali su pola koša prednosti, a rezultat je glasio 23:22.

VEZANI TEKST - Bitka za ABA 1: Borac nakon preokreta bolji od Podgorice

Ipak, u nastavku prvog dijela Zlatibor je zaigrao nešto bolju košarku u odnosu na svog protivnika, pa je na poluvrijeme otišao sa pet poena prednosti (49:44).

Kao ključna za pobjedu Zlatibora ispostavila se treća četvrtina ovog duela u kojem je tim iz Čajetine svoju prednos povećao za devet poena, pa je u posljednju dionicu susreta ušao sa 14 poena viška u odnosu na Sparse.

U posljednjih deset minuta Sparsi su uspjeli smanjiti prednost Zlatibora, ali ne i kreirati totalni preokret. Srbijanski tim je na kraju ipak zasluženo slavio sa 82:79.

Prvo ime i najefikasniji igrač susreta bio je bh. reprezentativac Kenan Kamenjaš koji je ubacio 21 poen, te je upisao devet skokova i dvije asitencije. Osim centra Sparsa dvocifren poenterski učinak imao je i Amar Gegić, koji je ubacio 13 poena.

U redovima pobjedničkog sastava najbolji su bili Papić sa 17 i Protić sa 13 poena.

Podsjećanja radi, drugi bh. predstavnik, banjalučki Borac danas je u prvom susretu sa 90:86 savladao sastav Podgorice.

Naredni meč između Sparsa i Zlatibora na rasporedu je 21. aprila sa početkom u 16 sati.