Okom statistike
Sjajna Lana Pudar će sutra plivati 22. trku u posljednja 23 dana
Fenomenalna bh. plivačica Lana Pudar danas je po ko zna koji put obradovala bosanskohercegovačku naciju.
09.07.2022. u 21:42

Lana je u finalnoj utrci 200 metara delfin na Evropskom prvenstvu za juniore osvojila zlatnu medalju, a do cilja je došla vremenom 2:08.92.

Na drugom mjestu završila je Tabathu Avetand iz Francuske, dok je treća bila Italijanka Anna Porcari.

Nedugo nakon što se okitila zlatom, Lana je nastupila i u polufinalu u disciplini 50 metara delfin gdje je osvojila drugo mjesto i tako ostvarila plasman u novo finale.

Tako je fantastična Lana nastavila sa sjajnim rezultatima uprkos nevjerovatno napornom rasporedu u posljednje vrijeme.

Fascinantan je podatak da je ova djevojčica u 22 dana plivala čak 21, trku, a od toga sedam finala, prenosi Sport1.

Praktično jedina od planiranih trka koje je propustila bila je finalna utrka na 50 metara delfin stilom na Meditenranskim igrama, ali to je bila primorana uraditi kako bi stigla na avion za Bukurešt i učešće na Evropskom plivačkom prvenstvu za juniore i juniorke u ovom gradu.

U pomenutih sedam finala Lana je osvojila četiri medalje, od čega tri zlatne i jednu srebrenu, dok su preostala tri finala bila ona sa Svjetskog seniorskog prvenstva u kojima je osvajala peto, šesto i osmo mjesto.

Sutrašnja finalna utrka na 50 metara delfin bit će Lanina 22. u posljednja 23 dana i čak osma finalna utrka u navedenom periodu, što je uistinu nevjerovatno brutalan ritam za jednu 16-godišnju djevojku.