Svjetski kup
Senzacija u Wengenu: Braathen sa 29. mjesta do spektakularne pobjede u slalomu
Sport piše priče. A jednu takvu danas je napisao Lucas Braathen.
16.01.2022. u 15:46

Norveški skijač senzacionalno je pobijedio na slalomskoj utrci Svjetskog kupa u Wengenu.

To mu je prva pobjeda u karijeri, ali kakva. Startao je kao 31, a jedva se plasirao među 30 najboljih koji su startali u drugom laufu. Završio je 29. (53.31) i da je imao sedam stotinki lošije vrijeme, ne bi ga ni bilo među 30 najboljih. Za liderom prve utrke zaostajao je dvije sekunde i četiri desetinke...

Ali onda je Braathen sjajno odvezao drugu vožnju, koju je postavio norveški trener.

Drugo mjesto je s 22 stotinke zaostatka zauzeo je Švicarac Daniel Yule, a treće Italijan Giuliano Razzoli s 29 stotinki slabijim vremenom.

Norvežanin Henrik Kristoffersen, vodeći nakon prve vožnje, na posljednjem prolaznom vremenu imao je više od sekunde bolje vrijeme od Braathena, ali je "zajahao" kapiju i Lucas je mogao početi slaviti.