Sarrijev Chelsea se vratio na pobjednički kolosijek
07.10.2018. u 17:11
Eden Hazard
Eden Hazard

Fudbaleri Chelseaja slavili su s 3:0 na gostovanju kod Southmaptona i tako se vratili na pobjednički kolosijek poslije dva uzastopna remija.

Plavci su poveli golom Hazarda u 30. minuti susreta, i to poslije asistencije Barkleyja.

S minimalnom prednošću gosti iz Londonu otišli su na poluvrijeme, a u nastavku im je bilo potrebno 12 minuta da udvostruče prednost. Strijelac je ovoga puta bio asistent za prvi gol Ross Barkley, dok je ulogu asistenta preuzeo Francuz Olivier Giroud.

Konačnih 0:3 postavio je Alvaro Morata u trećoj minut sudijske nadoknade, a asistirao mu je Hazard.

Španski napadač tako je ovjerio šestu ovosezonsku pobjedu u engleskom Premiershipu.