Prokockali vodstvo
Sarić ostao bez plasmana u finale Lige prvaka
Fudbalski reprezentativac Bosne i Hercegovine Elvis Sarić igrao je do 78. minute susreta u redovima Suwona
24.10.2018. u 14:26

Fudbaleri južnokorejskog Suwona remizirali su sa japanskom Kashimom (3:3) u revanš susretu polufinala azijske Lige prvaka, što ekipi ekipi bh. reprezentativca Elvisa Sarića nije bilo dovoljno da se plasira u finale ovog prestižnog takmičenja.

Gosti, koji su u prvom susretu slavili s 3:2, poveli su u 25. minuti pogotkom Yamamota, što je ujedno bio i rezultat prvih 45 minuta.

U nastavku je Sarićev tim uspio doći do totalnog preokreta. U periodu od 52. do 60. minute domaćini su postili tri pogotka i poveli s 3:1, što im je u tom trenutku bio rezultat koji ih je vodio u finale. Strijelci za Suwon su bili Damjanović (52.), Cho Sung-Jin (53.) i Damjanović (60.).

Ipak, golovima Nishija u 64. i Serginha u 82. minuti Kashima je stigla do konačnih 3:3, što je japanskom timu bilo dovoljno za plasman u finale.

Bh. reprezentativac Elvis Sarić igrao je do 78. minute susreta.