Chievo iznenadio
Roma šokirala svoje navijače
Nedjeljni program Serie A utakmicom na Olimpicu otvorili su Roma i Chievo, a dvoboj je završen rezultatom 2:2.
16.09.2018. u 14:29

Vučica je i drugi put ove sezone remizirala u Rimu, iako je početak meča za Romu bio obećavajući.

Roma je odlično otvorila susret. U 10. minuti bilo je 1:0 za domaće. El Shaarawy je pogodio nakon asistencije Florenzija.

Dvadeset minuta kasnije golman Chieva ponovo je vadio loptu iz mreže. Ovoga puta strijelac je bio Cristane, a asistenciju je ubilježio Džeko.

Vučica je sa sva pogotka prednosti otišla na odmor, a u 52. minuti Birsa postiže prelijep gol za 2:1.

Promjene rezultata nije bilo do 83. minute, kada Stepinski koristi konfuziju u odbrani Vučice i pogađa za 2:2. Ovo je prvi put u historiji da Chievo na Olimpicu postigne više od jednog pogotka.

Mogao je Džeko u finišu donijeti trijumf Vučici poslije centaršuta Kolarova, međutim njegov udarac glavom odlazi iznad prečke.

Roma nakon četiri kola ima svega pet bodova, dok Chievo ima -1 bod. Timu iz Verone je italijanski Savez nedavno zbog nepravilnosti oduzeo tri boda.