Debakl Valencije
Real u finalu: Za trofej Superkupa protiv mrskog suparnika ili gradskog rivala
08.01.2020. u 21:51

Real Madrid prvi je finalista Superkupa Španije. Kraljevi su u polufinalnom meču odigranom na stadionu kralja Abdullaha u Jeddahu savladali Valenciju rezultatom 3:1.

Meč je obilježio pogodak Tonija Kroosa direktno iz kornera u 15. minuti za vodstvo od 1:0.

Isco je u 39. minuti uduplao prednost, da bi Modrić u 65. minuti završio priču u Jeddahu.

Do kraja su Šišmiši uspjeli postići počasni gol preko Pareja iz penala.

Zinedine Zidane u ovoj utakmici nije mogao računati na usluge Karima Benzeme, Garetha Balea, Marca Asensija i Edena Hazarda pa ubjedljiva pobjeda još više dobija na značaju.

U finalu će Kraljevi odmjeriti snage protiv gradskog rivala Atletico Madrida ili mrskog suparnika Barcelone.

Atletico Madrid i Barcelona igraju sutra. Finale je u nedjelju 12. januara.

Ovo je prvi put u historiji da se za trofej španskog Superkupa ne takmiče dvije ekipe, već četiri.

Fudbalski savez Španije prihvatio je unosnu ponudu Saudijske Arabije koja je obećala 120 miliona eura za trogodišnji nastup na njihovom tlu.